آموزش ۵۰۰۰ هنرجوی هنرهای زیبا در کشور-عکس منظره - عکس منظره

آموزش ۵۰۰۰ هنرجوی هنرهای زیبا در کشور-عکس منظره

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۵۰۰۰ نفر در هنرستان‌های هنرهای زیبا آموزش می‌بینند.

به گزارش ایسنا، محمد الله‌یاری‌فومنی صبح امروز در بزرگداشت روز معلم در هنرستان هنرهای زیبای زنجان، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر و آموزش هنر در زنجان رخ داده است، اظهار کرد: در سطح کشور، ۴۰ هنرستان هنرهای زیبا وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شش رشته فعالیت می‌کند و چهار مورد از این رشته‌ها در زنجان دایر است.

این مسئول با اشاره به اینکه پارسال رتبه یک کنکور هنر از مجموع هنرستان هنرهای زیبا به دانشگاه راه یافت، ادامه داد: طی سال‌های گذشته، آموزش هنر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دچار نوساناتی بوده است و امیدواریم که به جایگاه اصلی خود برسد؛ چراکه توسعه همگانی هنر، کمک شایانی به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه هنر صرفاً نباید در اختیار طبقه خاصی از جامعه باشد، از راه‌اندازی سامانه ارتباطی هنرستان‌های هنرهای زیبا خبر داد و افزود: در حال حاضر ۲۴ استان از هنرستان هنرهای زیبا برخوردار است. پارسال هنرستان موسیقی دختران تهران ۶۰۰ متقاضی داشت و فقط ۲۵ نفر پذیرفته شدند.

الله‌یاری‌فومنی با بیان اینکه علاوه بر آموزش‌های رسمی در هنرستان‌ها، آموزش‌های غیررسمی نیز دایر است، تصریح کرد: در استان زنجان ۲۴ آموزشگاه موسیقی و ۲۴ آموزشگاه تجسمی و خوشنویسی فعال است. همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوزهای خود را تجمیع کرده و از ۱۴۰ به ۳۶ مجوز تقلیل داده‌ایم.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دیروز سامانه کارت تدریس مدرسان آموزشگاه‌های آزاد هنری رونمایی شد، افزود: تاکنون ۷۵۰ نفر در این خصوص تقاضا داده‌اند و این کارت دیروز به صورت نمادین برای ۹ نفر صادر شد؛ در واقع نبود صنف آموزشگاه‌های آزاد هنری مسئله‌ساز است و این در حالی است که ۵۰۰۰ آموزشگاه آزاد هنری دارای مجوز بوده و در این شرایط اقتصادی، اشتغال قابل توجهی ایجاد کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از مطالبات باید به صورت صنفی پیگیری شود، خاطرنشان کرد: درباره مراکز مهارتی، تعیین نرخ دوره‌ها به عهده استان است و صدور گواهی‌نامه‌ها نیز الکترونیکی شده است. همچنین طی یک سال اخیر، تقویم آموزشی مشخص شده و تلاش بر این است که با تقویم آموزش و پرورش منطبق باشد.

انتهای پیام

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار